Svěřte elektrikáři v rámci revize i vaše elektrospotřebiče


Co dokáže elektrická energie natropit zla, by vám mohl vyprávět kde kdo. Někteří lidé mají v tomto směru osobní zkušenosti, a právě životní zkušenost na vlastní kůži je vždy tím nejvíce platným dokladem. Jestliže kupříkladu přijdete kvůli vadnému kuchyňskému mixéru o střechu nad hlavou, kdy dojde k ničivému požáru, bude to velmi drsné poučení, ale rozhodně platné. Příště si již dáte velký pozor a dohlédnete na to, aby se již podobná situace neopakovala.

Elektrikáři, kteří provádí revize elektrických zařízení a rozvodů, se také mohou zaměřit na spotřebiče v domácnosti. Ve firmách je to dokonce povinné, a i přesto, že domácností se tato povinnost dle zákona netýká, vyplatí se začlenit do revizní činnosti revize elektro v Praze vše, co lidově řečeno, strkáte do zásuvky.

elektrická zástrčka

Kuchyň – v první řadě se zaměřte na spotřebiče kuchyňské, protože mnohé z nich přichází do styku s vodou a různými tekutými a polotekutými surovinami. Jde zejména o sporák, chladničku, myčku, mixéry, toustovače, rychlovarné konvice, kávovary a další podobné přístroje. Právě zde může dojít k nejvážnějším úrazům, protože není zvykem, že by lidé při práci v kuchyni měli na nohou gumové galoše a na rukou ochranné izolační gumové rukavice.

zásuvka elektro

Koupelna – ještě horší to bývá v koupelnách, tam se vyplatí prověřit hlavně zásuvkové okruhy a spotřebiče, které se tu nejčastěji používají, jako jsou holicí strojky či fény na vlasy.

Dílna a zahrada – nezapomínejte ani na elektrické nářadí, některé závady mohou být skryté a mohou vás nemile překvapit v terénu. Nebezpečná jsou zejména přepálená vinutí elektromotorů a poškozené přívodní šňůry. Toto se může přihodit například u sekaček na trávu, plotových nůžek, elektrických pil, vrtaček, horkovzdušných pistolí či úhlových brusek.

Dětský pokoj – malé děti by měly mít v pokoji všechny zásuvky zaslepené a starší děti seznamte s používáním elektrických spotřebičů tak, aby jim to nemohlo ublížit. A pokud mají v pokoji například lampičky, notebooky, Hi-Fi věže a podobné spotřebiče, nechte je také prověřit.