Uzavíratelné sáčky v domácnosti


Uzavíratelný sáček je pomůcka k nezaplacení. Patří mezi ty takzvané univerzální vymoženosti moderní doby, bez nichž by se lidský život rapidně změnil k horšímu. V dobách, kdy existovaly pouze polyetylenové pytlíky bez uzávěru, museli lidé různě improvizovat, ale ne vždy byla improvizace dostatečně účinná. Problém vznikal zejména u sypkých a tekutých náplní, například chtěli jste dovnitř umístit zeleninový salát, marinádu nebo mouku a pytlík jste museli zavázat na uzel, kudy tekutina stejně protékala. Anebo jste měli tavicí zařízení a sáček zatavili, ovšem po jeho otevření jste museli obsah celý spotřebovat.

miska s oříšky

A právě v kuchyni se sáčky uplatní ve značné míře. Vložíte do nich pohodlně cokoli, co patří do chladničky nebo do mrazáku, a pak stačí jen uzavřít dvířka od chladicího a mrazírenského zařízení, a máte vystaráno. Pouze musíte být obezřetní vůči nárůstu objemu zmrzlé tekutiny, protože jak známo, objem ledu je větší, než objem vody.

ořechy a koření

Sáček se zipem najde své místo i pro uložení svačiny. Někteří lidé sice spoléhají na jídlo zakoupené cestou do zaměstnání či do školy, ale ruku na srdce – není vždy lepší nachystat si svačinu doma, kdy víte, co si připravujete, z jakých surovin, přičemž znáte jejich kvalitu? Moudří lidé si také uvědomují, že ne každá čerpací stanice a ne každé rychlé občerstvení vám nabídne celozrnné pečivo, čerstvou zeleninu a ovoce, oříšky a luštěninovou pomazánku, která je výrazně zdravější, než flákota masa.

Máte-li při ruce sáčků na zip více, snadno do nich rozdělíte veškeré pokrmy, aby se vám v zavazadle nepromíchaly a také se neovlivňovaly svými vůněmi. Jistě dobře chápete, že není dobrý nápad vhodit do jedné dózy jahodový koláč a spolu s ním bramborový salát. Značnou výhodou sáčků na zip je jejich nízká cena a také zdravotní nezávadnost. Po použití je vyhodíte do kontejneru s plasty, odkud polyetylen putuje na recyklační linky.