Z čeho udělat plot?


Každý z nás by chtěl plot, který zajistí bezpečí na pozemku a zároveň hezký estetický vzhled, který bude pasovat k domu. Plot je nedílnou součástí každého domu a mezi plotem a veřejným prostorem by měla být bariéra. Tato bariéra by měla oddělovat váš prostor, kde byste měli mít pocit bezpečí a prostor před ním. Ačkoliv se to nezdá, tak právě plot je ta hranice, kterou nesmí nikdo překročit bez vašeho svolení. Při výběru plotu tak zvažte všechny pro a proti, které jsou u daného plotu a zvolte ten, který je pro vás nejlepší.

betonové ploty

Plot dřevěný – Velkou výhodou je především nízká cena. Fošny na plot lze sehnat na pile za nízké peníze a dokonale zapadá k okolní přírodě. Velkou výhodou je pro chaty a chalupy v lesích, kde si ohradíte svůj pozemek. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že budete plot během let brousit a opětovně lakovat. Jedná se tak o levný plot, který však během let pracuje.

Plot pletivový – Tento plot nemusím nejspíše nějak moc představovat a každý ví, jak vypadá. Jedná se o oplocení, díky kterému se k vám nikdo nedostane, ale je přes něho vidět. Jedná se o dobrou cenu za slušnou kvalitu. Plot si můžete nainstalovat sami, nebo instalaci zadat firmě. Doporučuje se při oplocování firem i rodinných domů. Vzhledově neurazí, ale ani nijak nenadchne.

betonové ploty

Plot betonový – V posledních letech velice oblíbený plot, který lze pořídit v mnoha variantách. Cena se určuje podle druhu probarvených desek a podle toho, zda chcete výplň do plotu. Ano, betonový plot může být různě kombinovaný nebo celý z betonových desek. Betonové desky zajistí naprosté soukromí, klid a ničím nerušenou relaxaci na vašem pozemku. Cenově je sice dražší, ale vydrží mnoho let a neztrácí svojí krásu. Nejlevnější betonové ploty se liší podle firmy, kterou zvolíte.

Při výběru plotu tak myslete na všechno a nenechte se zaskočit. Rozhodně vyberete ten, správný a budete mít na svém pozemku pohodu, jakou jste si představovali.