Když do Českých Budějovic, tak s partnerkou a přáteli

Chcete pozvat vaše přátele nebo přímo vaši partnerku do míst, jaká neznají, ale která jim mohou učarovat na zbytek života? Pak zajistěte levné ubytování v Českých Budějovicích a využijte volného času k těm nejzajímavějším aktivitám:

rozhledna na Kleti

Projeďte se na kole podél Vltavy – Vltava je nejoblíbenější řekou pro vodácká putování a v létě je tu mnohdy tak plno, že se čeká na splutí jezu ve frontě i několik desítek minut. Chcete-li se tomuto úkazu vyhnout, a přece si užít krás jedné z nejmalebnějších řek v celé Evropě, vydejte se na Vltavu na kole. Vyjedete z Loučovic podél Čertových proudů a poté z Vyššího Brodu po silnici k Rožmberku nad Vltavou a dále do Českého Krumlova a Zlaté Koruny. Závěr putování zakončíte v Třísově Nad Vsí, odkud je krásný výhled do krajiny, prohlédnete si zříceninu hradu Dívčí Kámen a do Českých Budějovic je to odtud již jen pár kilometrů.

Rožmberk nad Vltavou

Zajeďte autem až do Krásetína – další den můžete zvolit jako odpočinkový a zajet autem k dolní stanici lanovky na Kleť. Necháte se vyvézt až k rozhledně a budete se odtud kochat překrásným reliéfem krajiny Blanského lesa a Českobudějovické pánve. Blanský les je velmi okouzlující pohoří, můžete se jím projet autem křížem krážem, určitě to bude stát za to.

Vyzkoušejte v Třeboni lázně Aurora – A jste-li zdatní cyklisté, Třeboňsko jistě zvládnete „levou zadní“, protože tamní terén je víceméně rovinatý. Doporučit bychom vám mohli stezku proti proudu Lužnice z Veselí nad Lužnicí až k hrázi rybníka Rožmberk, s dojezdem do Třeboně. Trasa je směřována po červené turistické značce, která sice není značena jako cyklotrasa, ale pro cyklistiku je naprosto ideální. Za slunečného dne to je doslova pohádka. A váš pohádkový den můžete zakončit v třeboňských lázních Aurora nebo Bertiných lázních. Jsou tu k dispozici relaxační bazény a můžete si objednat i některé léčebné procedury.