Jak si poradit s nedostatkem místa při stěhování

Stěhujete se do rodinného domu nebo rekreační nemovitosti, kterou chcete obývat celoročně, a v prostorách se nachází původní vybavení? Zaujalo vás natolik, že některé předměty byste si rádi ponechali, nebo je darovali vašim příbuzným a přátelům, ale nemáte k dispozici dostatek volného prostoru, kam vše uskladnit, když ještě k tomu připočítáte nábytek z vašeho bytu?

ocelové kontejnery

Řešení je k dispozici několik. Můžete s prosbou oslovit sousedy, kamarády, známé a kohokoli jiného, komu důvěřujete, a své věci si uskladnit tam. V případě sousedů je to nejvýhodnější, protože kupříkladu máte-li předměty umístěné dvacet kilometrů daleko, a kvůli každé drobnosti cestovat tam a zpátky – to je obrovská ztráta času. Podobné je to i se stěhovací firmou, pokud vám poskytne skladové úložiště, a nesídlí zrovna v sousedství.

barevné skladové kontejnery

Je tu ale ještě jedna možnost, a sice pronájem skladových kontejnerů. Máme tím na mysli ty plechové, ocelové krabice, v nichž se po moři plaví tisíce kilometrů různé druhy zboží. Kontejner je natolik bezpečné místo, že není třeba mít obavy z poškození uložených předmětů povětrnostními vlivy nebo mechanickým poničením. Můžete do jejich útrob vyskládat prakticky cokoli, co máte doma, počínaje nábytkem a konče domácími spotřebiči.

Pronájmem kontejnerů a odsouhlasením všeobecných obchodních podmínek získáte dočasné úložiště, umístěné třeba přímo vedle vchodových dveří. Kdykoli do něj můžete vstoupit, odnést nebo přinést jakýkoli předmět, co se dovnitř vejde, a není nutné jej ani balit do ochranných igelitových fólií. Kontejnery poslouží nejen při stěhování a třídění věcí, ale i v případě rekonstrukce objektů, kdy je zapotřebí vše z vnitřních prostor odnést pryč ze staveniště.

Kontejnery se pronajímají krátkodobě i dlouhodobě, lze je mít na zahradě i v počtu více kusů třeba celý rok. V případě rozsáhlých stavebních prací se toto řešení jeví jako velmi výhodné a praktické.