Stěhování nemusí být jen stres


Stěhování je velkou věcí. Pro někoho je to vzrušující čas změny, na který se těší, pro jiné je to zase jeden z nejvíce stresujících zážitků v životě. Ať patříte do této či druhé skupiny, určitě oceníte tipy pro to, aby se vám stěhovalo lépe a snadněji. Nejlépe stěhování zvládnete, pokud si připravíte co nejvíce věcí předem. Přípravu nepodceňte, je klíčem k tomu, aby vaše stěhování probíhalo snadno a bez zbytečných komplikací. Připravte nejen svoje věci na stěhování, ale pokud to jde, připravte již dopředu váš nový domov, aby byl ve dny stěhování co nejlépe připravený na to, až budete dovnitř navážet věci a podobně. Ušetří vám to spoustu času.

krabice

Zbavte se před stěhováním věcí, které nepotřebujete. Tak si připravíte prostor na nové věci a nebudete do nového bydliště zbytečně převážet věci, které by vám v novém domově jen překážely. Vyhraďte si na třízení čas, a opravdu si proberte každý jednotlivý kousek. Zamyslete se, zda ho používáte, potřebujete a pokud je vaše odpověď ne, vyhoďte ho nebo ještě lépe, darujte někomu, kdo ho ještě využije.

Při balení si dávejte pozor na dokumenty. Dejte si je na jedno místo, nejlépe do jedné krabice, a tu si pečlivě označte. Dokumenty, které představují jen kusy papíru, se mohou při stěhování snadno vyhodit nebo ztratit, a většina dokumentů je opravdu důležitých. Proto na ně dávejte velký pozor.

stěhování

Základní věci si balte až na poslední chvíli. Vše byste tedy měli balit postupně, od věcí, které používáte sporadicky, a nakonec až ty, které používáte na denní bázi. Třeba takové nádobí. Postupně si ho balte a nechce si nakonec jen pár kousků, které vám poslouží do té doby, než se odstěhujete. Balte místnosti postupně a do stejných krabic. Usnadní vám to potom hodně práce, když budete vybalovat věci v novém domově, a budete mít věci z jedné místnosti na stejném místě. Pokud potřebujete při stěhování pomoc, a stěhujete se v rámci hlavního města, využijte služeb stěhování Praha.