Politika je všude

Myslíte si, že je politika v dnešní době je opravdu hodně složitá a někdy také dokonce sprostá? A také pokud si myslíte, že politika je vždycky jenom něco, která se zajímá o peníze anebo o moc, tak vlastně vy z půlky máte tak trošku pravdu. Protože když poslouchám někdy televizi, tak mi kolikrát přijde, že politici se vždycky hádají jenom kvůli tomu, co pro ně samotné je nejlepší. Já si myslím, že kdyby politici také trochu dbali na nás ostatní lidi, že by to bylo úplně jiné. Tak ke mně opravdu hodně na politice vadí, a to hlavně nás samotných politicích, že vždycky před volbami všem lidem naslibují různé věci, které samozřejmě jsou pro všechny voliče a další lidi velice atraktivní.

Znáte politiku?

Takže to potom znamená, že z těch lidí, kteří si myslí, že nabídky politiků jsou velice atraktivní, tak devadesát sněží jde volit. Zbylých deset nejde volit kvůli tomu, že se jim nechce nebo že jsou nemocní anebo spoléhají na to, že bude volit tolik lidí, že ta jejich oblíbená politická strana vyhraje. Samozřejmě, že v osmdesáti procentech to tak bude a stane se to. Takže většinou politika vyhraje taková, která samozřejmě logicky dostane nejvíce hlasů. Jenomže potom když už přijde na lámání chleba, tak ne každý politik, a ne každá politická strana zase dodrží ta slova a sliby, které předtím slíbily, když byly různé politické kampaně. Tohle se mi opravdu nelíbí a kdyby bylo na mém, kdyby fakt záleželo jenom na mém rozhodnutí a názoru, tak bych tuto vládu vždycky strhla k zemi. Tohle je opravdu veliký podvod. Je to podvod na všechny lidi a také na všechny voliče, kteří právě volili tuto politickou stranu.

Paní Merkel známe všichni.

A tuto politickou stranu volili pouze na základě toho, co jim slíbili. Tak mi řekněte, je tohle spravedlnost? Také mě velice zaráží potom fakt, že třeba dva měsíce po volbách, všichni lidé otočí své názory. Potom všichni začnou nadávat na tu stávající vládu. Jenomže proč nadávají, když si tuto politickou stranu zvolili? Je logické, že když tato politická strana vyhrála, tak to samozřejmě také logicky znamená, že dostala nejvíce hlasů. Že pro tuto politickou stranu hlasovalo opravdu hodně voličů. Tak proč si nyní stěžují, že zvolili špatně anebo proč hází špínu a všechny kolem, že tato politická strana vůbec neměla vyhrát.