Peníze scházejí kdekomu


S penězi to nemá spousta z nás snadné. A to nemluvím jenom o nějakých prostých zaměstnancích v málo lukrativních oborech, nebo dokonce o těch, kdo žijí jenom z nízkých důchodů či jiné státní podpory. To platí mnohokrát i pro nadějné podnikatele, kterým by se teoreticky mělo dařit, jenže teorie není to, co jejich životní praxe.

Teoreticky si tedy snaživý podnikatel vydělá hodně velké peníze. Ale prakticky mívá klidně i docela často potíže. A to i když maximálně usiluje o to, aby si vydělal tolik, kolik je potřeba. Protože ne vše vyjde a ne všichni někomu takovému platí tolik, kolik by bylo potřeba nebo kolik se má.

foto peněženky

A tak to mají soukromí podnikatelé a jejich firmy někdy složité. A třeba se musí ucházet i o půjčky, aby vyžili, než si zase na nějaké ty další peníze přijdou. A když už usilují o získání půjček, často zjistí, že nemají moc na výběr. Že jim třeba zbývají dokonce už jenom hypotéky bez registru, zatímco jsou pro ně všechny ostatní půjčky už nedostupné. Což bývá typické pro podnikatele s nízkými příjmy, špatně vypadajícím daňovým přiznáním, záznamy v registrech dlužníků a jinými zásadními nedostatky, které nebývají bankami akceptovány.

britské peníze

A když podnikatelé potřebují půjčit peníze, ale nikomu se nechce jim pomáhat? Pak jsou to právě nebankovní hypotéky, u nichž je ještě naděje na úspěch. Tam se přece ručí za vrácení půjčených peněz nemovitostí, a to znamená, že se tu s takovou zárukou daří uspět i jinak moc pochybným žadatelům. A podnikatelé tu tak pro své firmy a další podnikání peníze seženou. A nejen že jim tu pomohou, ale půjčuje se tu často i vcelku výhodně, za zajímavých podmínek, které mohou spoustě soukromníků vyhovovat. A to je přesně to, bez čeho se mnozí podnikatelé neobejdou. Protože ti často potřebují půjčit rychle a výhodně a potřebují jistotu, že půjčku, o kterou požádají, dostanou. A to se jim u nebankovních hypoték plní.