Co znamená kouzelník pro děti

Na otázku, co dokáže kouzelník, by bylo obtížné odpovědět v profesionálním pojetí, protože amatér stěží dokáže posoudit náročnost většiny triků a kouzel. Mnohé z nich jsou obestřené tajemstvím a někteří kouzelníci si je nechávají jen pro sebe po celý život. My bychom se však chtěli zaměřit na to, co dovedou kouzelníci provést s lidmi, a zejména s dětmi, kterým předvádí svá vystoupení.

kouzelná krabice

Zklidní mysl – klidná mysl a soustředění je to, co některým dětem schází. Na každého z nás působí mnoho negativních faktorů, jako je nevhodně poskládaný jídelníček, příliš mnoho stresu a pracovních povinností či kontaminace hliníkem a těžkými kovy z životního prostředí, a tak kromě správné výživy a detoxikace potřebujeme být také více v klidu a vnímat kolem sebe pohodu a láskyplnou atmosféru. Kouzelníci ji dovedou navodit a nás, dospělé, upozorní na to, že bychom svůj hektický způsob života měli změnit.

létající balónky

Návrat do hmotného světa – kouzelnické triky jsou plné iluzí, ale tou největší iluzí je virtuální digitalizované prostředí mobilních a sociálních sítí. Toto je jedno z největších nebezpečí, která dětem hrozí, virtuální svět je totiž nepředvídatelný, zatímco v tom hmotném se děti zorientují mnohem lépe. Na Internetu se děti častokrát stávají obětí trestných činů a mnohé z nich se nedají ani vyšetřit. Nasměrujte děti raději na projížďku na kole, na pobyt u zahradního bazénu, na hru na pískovišti či na oslavu narozenin s kamarády v dětském pokoji, tam si maximálně odřou koleno nebo pohmoždí ruku, ale z takového úrazu se rychle vyléčí.

Podpoří kamarádství – z dětí se stávají kamarádi ve chvíli, kdy si navzájem rozumí a komunikují spolu zejména verbálně a pomocí doteků. Kamarádství nevzniká na sociálních sítích, ale hlavně v osobním kontaktu, proto je důležité se častěji navštěvovat a pobývat společně třeba v přírodě, nikoli v izolaci od ostatních. Kouzelník pro děti je vhodným médiem, které kamarádství podpoří svým vystoupením a svou spontánní energií.