Úklid panelového domu za vás provede úklidová firma


Dohodli jste se na domovní schůzi, že bude úklid vašeho domu provádět úklidová firma? A máte už jasno, jaká bude její konkrétní náplň práce, a za co bude firma zodpovědná? Výhodou tohoto řešení je také to, že se firma postará i o nepopulární činnosti, na něž lidé v domě nemají náladu, anebo je prostě nevykonávají záměrně kvůli nebezpečí úrazu.

bytový dům

Společné prostory – vstupní vestibul, prosklené dveře, zadní vchod, sklepní prostory, chodby a schodiště a výtah – to vše si může vzít úklidová firma na starost. Profesionální firmy provádí úklidové práce obvykle precizně a důsledně, nemůže se tedy přihodit situace, jako v případě rozdělení úklidu po jednotlivých bytech, kdy je tato činnost spíše otázkou dobré vůle, a kdy mnozí lidé tuto činnost zanedbávají. Majitelé bytů a nájemníci se obvykle postarají o vytírání schodiště a někdy i o čištění výtahové kabinky, ale na vestibul a sklepní prostory jim nezbývá čas, síla, energie a chuť.

úklid v paneláku

Mytí oken – nemůžete přinutit nikoho z vašeho domu, aby riskoval život při umývání oken ve vyšších patrech. Vstupuje tu do hry mnoho faktorů, co mohou zapříčinit pád z okna, například nevhodná obuv, vratké štafle, závratě a ztráta stability, špatný pracovní postup. A že se smrtelné úrazy stávají a lidé vypadávají z oken panelových domů, se můžete dočíst na Internetu. Profesionální firma se o tuto práci postará s minimální mírou rizika, má k dispozici potřebné vybavení i zkušenosti a používá postupy. Které jsou některým lidem zcela neznámé.

Pravidelnost úklidu – když někdo z nájemníků vynechá úklid, a třeba to není záměr, například v době dovolených odjíždí na týden z města, anebo jsou lidé v nemocnici, objekt zůstává znečištěný. Týká se to schodiště, výtahu či vstupního vestibulu, a přidá-li se k tomu deštivé počasí, může být na podlaze v domě nános bláta,, což není dobrou vizitkou. Úklidová firma se ovšem postará o úklid panelových domů v Praze v pravidelných intervalech, tím pádem tyto starosti odpadají.