Hypoteční úvěr


Specifické podmínky

Vzhledem k cenám nemovitostí se při jejich koupi většina lidí neobejde bez nějakého zadlužení. Přeci jen v době zakládání rodiny nemají páry dohromady na účtu několik milionů na své vysněné bydlení. Když si vezmeme hypotéku, tak sice musíme nemovitostí ručit, a ještě k tomu přihodit nějaké vlastní peníze, ale během splácení si ji můžeme už zařizovat a hezky v ní bydlet. Samozřejmě je to období, během kterého na nás bude kladena větší zátěž, protože musíme každý měsíc řádně odvést splátku, jinak nás dle smlouvy čekají třeba poplatky a podobné nepříjemnosti.

dům na ruce

Je tedy potřeba mít na účtu například tolik peněz, abychom pokryly všechny výdaje, když přijdeme o práci na půl roku. Nikdy nevíme, co se nám může stát, takže žít bez finanční rezervy je značně riskantní. Každá banka má určité podmínky, přičemž rozhodně se nenechejte zlákat nejnižším úrokem, protože celkové náklady můžou být výrazně nižší.

Mimo banku

Když si chcete vzít hypotéku, tak to není jen tak, protože banka si u Vás prověřuje celou řadu podmínek, aby měla jistotu, že skutečně máte na to splácet, a to klidně desítky let. Co se týče samotných financí, tak samotná splátka by neměla přesáhnout polovinu Vašeho měsíčního příjmu. S tím také souvisí, jestli máte nějaké další půjčky.

stavba domu

Dále banka vždy nahlíží do registru dlužníků za posledních pár let, přičemž pokud zde uvidí nějaký větší problém, tak máte smůlu, protože se pro nejevíte jako spolehlivý. Pokud nechcete pár let čekat, a i přes zhoršenou bonitu si pořídit něco vlastního třeba pro vlastní rodinu, tak můžete jít do nebankovní americké hypotéky Nebakovnihypoteky. Samozřejmě úrok bude vyšší. Sice je v názvu slovo hypotéka, ale společnosti většinou moc neřeší, k čemu peníze použijete, takže můžou sloužit jako investice do Vašeho podnikání. Je však zapotřebí ručit dostatečně hodnotnou nemovitostí.