Snižujeme teplotu



Okolí je míněno tak, že je kolem nás vzduch a ten má určitou teplotu. Pro naši potřebu použijeme v našich krajinách tu běžnou, řekněme kolem třiceti pěti stupňů Celsia. Tento vzduch si v dnešní době můžeme ochladit a děláme to pomocí všelijakých zařízení, jako jsou třeba větráky nebo klimatizace. To nám přece jen drobátko vzduch ochladí a pobyt v takovém horku je o něco málo příjemnější, dá-li se to tak ovšem napsat. Vzduch lze na nějakou dobu zaměnit za cosi jiného, rozuměj ohledně okolí. Můžeme si vlézt do vody a tím pádem bude důležitější její teplota. Tu si také ovšem můžeme upravit dle svého. Děje se tak různými ohřívači v případě vody příliš studené a také nasypáním ledu či jiným chlazením, je-li voda zase příliš teplá.

dívka u bazénu

V našem případě se budeme zabývat vodou o teplotě, která je uzpůsobena letnímu koupání. Ano, jde o vodu v našem bazénu. My si můžeme upravit její teplotu, ale většinou se to nedělá, protože slunce ji ohřeje tak, že všeobecně její teplota vyhovuje. Proto není třeba se o ni nějak zvláště starat. Zato se nutno hlídat její čistotu a hygienickou nezávadnost. Čistota je prvotní ukazatel toho, že to umíme. Jakékoli zabarvení nám hlásí, že jsme někde něco zapomněli a že se nám tu začínají množit sinice. Je třeba proti nim ihned rázně vyrukovat.

dívka u bazénu

Proti technické nečistotě, což je drobný prach můžeme bojovat pomocí filtrace, kde je možno volit z několika druhů. Ta však nezachytí naprosto všechno. Už proto, že některá drobná mikro zrníčka prachu sednou ke dnu a k ústí filtrace se ani nedostanou. Ty můžeme ráno vidět na dně bazénu v podobě malé vrstvičky. Zde pak nastoupí svou službu automatický bazénový vysavač. Nebo nemusí být zrovna automatický, ale s ním je práce nejjednodušší. Udělá všechno sám a vy jej občas jen vyndáte a vyčistíte. Proto je dobré do něj nějakou tu minci investovat.